pilt pilt


Tallinna veebiviktoriin 2021

Jalutuskäik Tallinna parkides

26.04.-31.05.2021

Tallinna Südalinna Kool kutsub osaleme Tallinna veebiviktoriinil, mis on tänavust kevadet arvestades koostatud jalutuskäiguna Tallinna parkides ja haljasaladel.

Kas tunned neid Tallinna parke ja haljasalasid?

Vastuste otsimisel saad abi siit: Tallinna olulisemad pargid

1. Seda platsi Tallinna vanalinnas kasutati ilmselt juba 19.sajandi keskpaigas kalaturuna, hiljem ka köögivilja- ning lilleturuna. 1909.aastal rajati sellele haljasalale Nikolai Heraskovi ja Nikolai Thamme noorema projekti järgi kabel, mis sai valmis Vene tsaari Nikolai II võimule­tuleku 15. aasta­päevaks.

pilt

2. Selle pargi kohal asus arvatavasti 19.sajandi algul rajatud rooma-katoliku kalmistu. Seda kohta hakati nii kutsuma ühe rahvuse järgi, kes moodustasid enamus siinsetest katoliiklastest.

pilt

3. See park on Tallinna ja kogu Eesti esinduspark. Seal asub Eesti Vabariigi Presidendi loss ning mitmed muuseumid.

pilt

4. Ühe vana legendi kohaselt said taanlased oma rahvus­lipu Tallinnast. Legendi mälestuseks on rajatud siia ka Taani lipu plats.

pilt

5. Seda aeda nimetatakse ka Lossiaiaks. Esialgsel kujul kavandati see aed arvatavasti 1773.aastal, kui endine Toompea linnus rekonstrueeriti Eestimaa kubermanguvalitsuse hooneks.

pilt

6. See park paikneb kunagise Rootsi bastioni muld­kehal ning bastioni­pealne korrastati pargiks 1862. aastal. 1920. a püstitati siia A. Weizenbergi skulptuuri pronks­koopia, mille järgi park on ka oma nime saanud. Pargis peetakse nõukogude võimu ajal toimunud massi­repressioonide ohvrite mälestus­üritusi.

pilt

7. Kesk­ajal nimetati seda paika Nunna­kopliks, kuna see kuulus nais­tsistertslaste nunna­kloostrile. See väljak on oma nime saanud selle äärde jäävate rohkete linna­müüri tornide järgi, peale selle paistab siit mitu kirikutorni.

pilt

8. 19. sajandi ja 20. sajandi alguses oli siin turuplats. Park on saanud oma nime tuntud rahvakirjaniku järgi, kes käis tihti turul oma romaanide tarbeks inimtüüpe jälgimas.

pilt

9. Selle pargi kohal oli juba 19.sajandil juurviljaaed. Oma nime on see park saanud juurviljamaade omanike ametinimetuse järgi. Peale viimast rekonstrueerimist ehitati siia parki kaks värviliste tuledega purskkaevu, istutati rohkesti uusi põõsaid, rajati väikelastele mõeldud piiratud ala, lillepeenarde nautimise ala ning rulapark ja koerteväljak.

pilt

10. See park asub Lasnamäe alguses ning jaguneb Mäe-, Ööbiku- ja Perepargiks.

pilt

11. See kalmistu rajati Oleviste ja Niguliste koguduse kalmistuna 1774. a, kui Vene keisrinna Katariina II ja senati 1772. a ukaasiga keelati surnute matmine kirikute juurde ja elamute lähedusse. Sellel pargil on suur kultuurilooline väärtus, kuna siia on maetud palju tuntud isikuid.

pilt

12. See park on rajatud Tallinna kõrgeimasse piirkonda, 55 meetrit üle merepinna asuvale Sõjamäe kõrgendikule. Piirkonna nimi viitab siin kunagi toimunud ajaloosündmustele.

pilt

13. See haljasala on saanud oma nime ühe ilmastikunähtuse järgi. See haljasala oli üks neljast üleriigilise konkursi „Kodu kauniks 2004” võitnud Tallinna objektist.

pilt

14. See park võeti 2004. aastal riikliku looduskaitse alla. Selles pargis asunud suve­mõis on kuulunud Johan Laidonerile, kes laskis vanale vundamendile rajada uue hoone, mida tuntakse Laidoneri villa nime all. Villa juurde kuulunud suur iluaed moodustab osa praegusest pargi­maastikust.

pilt

15. See park kuulus kunagi Mustamäe ja Linnu tee nurgal asunud suvemõisa juurde. Mõisa omanikuks oli Eestimaa kuberner aastatel 1728–1736 Friedrich von Löwen.

pilt

Nimi*

Kool*

Õpetaja nimi