Euroopa keeltepäev

Euroopa keeltepäeva viktoriin 2016

5.-23. september 2016

25 küsimust Euroopa keelte ja kultuuri kohta

Viktoriin on lõppenud.

26. septembril tähistatakse kogu Euroopas keeltepäeva. Euroopa Komisjoni esindus Eestis korraldab sel puhul juba üheksandat aastat keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele. Et Eestis on käimas merekultuuri aasta, siis on tänavused küsimused ühel või teisel moel seotud mere ja veega.

Peaauhinnaks paneb Euroopa Komisjon välja Lenovo tahvelarvuti. Väiksemaid preemiaid ja meeneid jagavad lastele Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused.

Viktoriin asub Tallinna Südalinna Kooli kodulehel (www.sydalinna.edu.ee). Viktoriin avaneb 5. septembri hommikul ning vastuseid saab saata 23. septembrini. Viktoriinis on 25 valikvastustega küsimust. Õigesti vastanute vahel loositakse auhinnad välja ning võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles Euroopa keeltepäeval, 26. septembril.

Viktoriin toimub koostöös Eesti saksa keele õpetajate seltsi, Eestis tegutsevate välisriikide saatkondade ning Euroopa keele- ja kultuuriinstituutide võrgustikuga EUNIC.

Lisainfo:

Jana Laurend, Euroopa Komisjoni esindus Eestis.

tel. 626 44 09, e-post: jana.laurend@ec.europa.eu.


Keeltepäeva tähistatakse alates 2001. aastast Euroopa Nõukogu ja Euroopa Komisjoni algatusel, et seeläbi tähtsustada kõiki Euroopas kõneldavaid keeli: nii suure kõnelejaskonnaga keeli kui ka murdeid, nii põliskeeli kui ka uusi keelekujusid. Keeltepäeva eesmärgiks on rõhutada avalikkusele keeleõppimise tähtsust ning kasvatada teadmist, et kõik Euroopas kõneldavad keeled on väärtuslikud, samuti julgustada ja toetada elukestvat keeleõpet.

Viktoriin avaneb 5. septembri hommikul ning vastuseid saab saata 23. septembrini. Viktoriinis on 25 valikvastustega küsimust. Õigesti vastanute vahel loositakse auhinnad välja ning võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles Euroopa keeltepäeval, 26. septembril.

Peaauhinnaks paneb Euroopa Komisjon välja Lenovo tahvelarvuti. Väiksemaid preemiaid, nagu raamatud, T-särgid, kotid, helkurid, võtmehoidjad jne, jagavad Eestis tegutsevad välisriikide saatkonnad ja kultuuriesindused.

Viktoriini korraldavad Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Eesti saksa keele õpetajate selts koostöös Euroopa keele- ja kultuuriinstituutide võrgustikuga EUNIC ning Eestis tegutsevate välisriikide saatkondadega.

Õigesti vastanute vahel loositakse auhinnad välja ning võitjate nimed ja õiged vastused pannakse viktoriini lehele üles 26. septembril.

Peaauhind:
Birgit Veegen - Laulasmaa Kool

Loosiauhinnad:
Kalev Seilmaa - Häädemeeste Keskkool
Andriin Tori - Viimsi Keskkool
Frida Laigu - Gustav Adolfi Gümnaasium
August Alavere - Rakvere Gümnaasium
Anastassia Smirnova - Narva Kesklinna Gümnaasium
Mia Lee Kähri - Gustav Adolfi Gümnaasium
Signe Kuus - Keeni Põhikool
Marta Näripä - Tartu Raatuse Kool
Hedi-Lis Põllu - Noarootsi Gümnaasium
Heliise Doris Teekivi - Tartu Raatuse Kool
Liilia Tõnisson - Tallinna 21. Kool
Kati Ambos - Avinurme Gümnaasium
Kätlin Kaarama - Avinurme Gümnaasium
Reti Talts - Tallinna Arte Gümnaasium

Palju õnne võitjatele!
Võitjatega võetakse ühendust.Tallinna Südalinna Kool
Eesti Saksa Keele õpetajate Selts
EUNIC
Euroopa komisjon